Kadastriniai matavimai

Kadastriniai matavimai

Daugelis klausia – kam yra reikalingi kadastriniai matavimai? Atsakymas paprastas, kadastriniai matavimai reikalingi norint įsigyti sklypą, statyti ar keisti jame esančių statinių paskirtį, taip pat padalijant arba jungiant atskirus žemės plotus.

Kadastrinių matavimų tikslas – nustatyti ir apibrėžti suformuotus žemės sklypus renkant duomenis apie sklypo ribų posūkio taškų koordinates, statinius, inžinerines sistemas, žemės naudojimo apribojimus ir kitą informaciją. Ar kadastriniai matavimai yra būtini apibrėžia LR nekilnojamojo turto kadastro nuostatai. Kokie jie, jums gali pakonsultuoti UAB „Archigrupės“ kadastrinių matavimų specialistai.

Kadastriniai matavimai visų pirma yra fiziniai nekilnojamojo turto parametrai – plotas, tūris, aukštis, plotis, ilgis, techniniai ir geometriniai matmenys, žemės sklypo ribų posūkio taškai ir kt. Svarbi ir kita esminė informacija – žemės sklypo paskirtis, rengiami ar užbaigti statybos darbai. Po atliktų kadastrinių matavimų yra apskaičiuojamas žemės sklypo ir jame esančių žemės naudmenų plotas. Visi kadastro duomenys yra būtini kadastro bylos parengimui.

Kaip atlikti kadastrinius matavimus?

Visus kadastrinius matavimus gali atlikti kadastrinių matavimų darbų licencijas bei specialią įrangą turintys specialistai. Kiekvienas atliekamas matavimas yra individualus, kadangi yra atsižvelgiama į sklypo dydį, formą, šalimais esančių sklypų skaičių ir kontaktą su jų savininkais. Jei kaimyninių sklypų yra ne vienas, o jų savininkus rasti sudėtinga, kadastrinių matavimų atlikimas gali užtrukti ilgiau. Kadastrinius sklypo matavimus specialistai rekomenduoja atlikti bet kuriuo atveju, net jeigu šiuo metu sklypo parduoti ar padalinti ir neplanuojate. Kadastrinių matavimų rengimas skubos tvarka kainuoja gerokai brangiau, todėl tuo geriau pasirūpinti iš anksto.

UAB „Archigrupė“ siūlo ir teikia profesionalias kadastrinių matavimų paslaugas. Mūsų patyrę kadastrinių matavimų specialistai ir geodezininkai turi ilgametę tokių darbų patirtį, todėl gali ne tik profesionaliai pakonsultuoti, bet ir atlikti reikalingus darbus su koordinačių sistemomis. Jūsų patogumui sutvarkysime visus reikalingus dokumentus, paruošime kadastrinių matavimų bylą ir užregistruosime surinktus duomenis valstybinėje koordinačių sistemoje. Atliekame kadastrinius matavimus tiek perkant, parduodant, jungiant ar dalijant žemės sklypus, keičiant pagrindinę žemės naudojimo paskirtį, formuojant valstybinės žemės sklypus, tiek statant ar rekonstruojant statinius bei tiesiant ir remontuojant pro sklypą einančius inžinerinius tinklus. Mes dirbame jūsų labui, todėl suteiksime profesionalias paslaugas jūsų patogumui.

Grįžti