Geodeziniai matavimai

Geodeziniai matavimai

Tam tikrame gyvenimo etape, daugelis siekia turėti savo žemės sklypą, miško dalį ar sodybą, kurioje galėtų praleisti savo laisvą laiką. Žemės sklypas visais laikais buvo didelis turtas, kurį galima dirbti, prižiūrėti, o esant reikalui parduoti. Vis dėlto, ne kiekvienas žino, jog žemės įsigijimui, tvarkymui, perskirstymui ar, pvz. pardavimui yra reikalingos tam tikros procedūros, kurios įteisina žemės sklype atliekamus veiksmus. Viena tokių – geodeziniai matavimai.

Kas yra geodeziniai matavimai? Kalbant konkrečiai, tai sklypo duomenų rinkimas ir apdorojimas. Specialių prietaisų dėka yra vertinama matuojamo sklypo bei aplinkinių sklypų geografinė padėtis, naudmenų ribos, riboženkliai, grioviai ar keliai, inžineriniai tinklai. Surinkta informacija kompiuterinėmis programomis vėliau yra tikslinama ir apdorojama. Svarbu paminėti, jog geodezinius matavimus gali atlikti tik atestuoti, įmonėse dirbantys specialistai-geodezininkai. Geodezinius matavimus reikia atlikti norint pirkti, parduoti, padalinti ar sujungti žemės sklypą, ketinant statyti statinius bei planuojant pakeisti žemės sklypo paskirtį.

Kaip atliekami geodeziniai matavimai?

Geodeziniai matavimai yra atliekami pagal užsakymą. To sklypų savininkai dažnai pageidauja norėdami apibrėžti, nustatyti arba patikslinti žemės sklypo ribas bei plotą. UAB „Archigrupė“ įmonės specialistai į objektą atvyksta suderintu laiku bei turėdami visą reikalingą įrangą: GPS imtuvus, elektroninį tacheometrą, kurių pagalba ne tik nustatomos žemės paviršiaus taškų padėtys, bet ir išmatuojamas esamo žemės sklypo reljefas. Surinkti rezultatai yra susiejami koordinačių sistemoje. Kad viskas vyktų greičiau, prieš pradedant geodezinius matavimus sklypo savininkas geodezininkams turėtų pateikti žemės sklypo planą, asmens dokumento kopiją bei nekilnojamojo turto registro išrašą. 


UAB „Archigrupės“ geodezininkai teikia tokias paslaugas:

• Dokumentų rengimas ir registravimas atsakingose institucijose;

• Sklypų ženklinimas riboženkliais;

• Sklypų vertės nustatymas ir planų rengimas;

• Sklypų plotų, posūkio taškų ir ribų nustatymas;

• Kadastrinių duomenų rinkimas;

• Sklypuose esančių statinių ir inžinerinių tinklų koordinačių nustatymas;

• Kadastrinių matavimų bylų rengimas;

Jei Jums reikia kokybiškų geodezinių matavimų paslaugų, skambinkite mums ir konsultuokitės. Visus numatytus darbus atliekame sutartu laiku ir už prieinamą kainą. Profesionalūs ir atestuoti specialistai darbus vykdo pasitelkdami aukšto tikslumo matavimo prietaisus ir naujausią programinę įrangą, todėl mūsų paslaugos taupys jūsų laiką bei padės sutaupyti.

Grįžti