Topografiniai matavimai

Topografiniai matavimai

Iškilus poreikiui sklype pastatyti naują statinį, nepakanka turėti tik idėją, projektą ir medžiagas. Norint, kad objektas taptų ir legalus, tenka pasirūpinti ir visa reikalinga dokumentacija, tame tarpe atlikti ir topografinius matavimus. Topografiniai matavimai – techninis žemės sklypo planas. Šiame dokumente pagal reikalavimus privalo būti pateikti per sklypą einantys tinklai, geodezinių matavimų duomenys. Topografinių matavimų metu daroma nuotrauka, kurioje matyti, kur kokie pastatai ar statiniai yra sklype, kuriose vietose eina komunikacijos, koks yra sklypo reljefas ir kt. Natūralu, jog tam yra reikalinga speciali technika, todėl topografinius matavimus turi atlikti profesionalūs specialistai-geodezininkai. Tik geodezininko kvalifikacija suteikia teisę atlikti topografinius planus.

Naujai atliktus topografinius planus privalo įvertinti ir patvirtinti atsakingos valstybinės institucijos, rajono ar miesto savivaldybė. Tik po patvirtinimo topografiniai planai gali būti perduodami sklypo savininkui. Jei jums yra reikalingos profesionalios ir patikimos topografinių matavimų paslaugos, kreipkitės į UAB „Archigrupė“ specialistus. Pasirūpinsime viskuo nuo topografinių nuotraukų atlikimo iki plano pridavimo vertinimui.

Topografinių matavimų eiga

Topografinių matavimų darbų eiga susideda iš kelių dalių, kurių metu yra atliekamos tam tikros procedūros. Topografinių paslaugų teikėjams visų pirma yra reikalingi sklypo dokumentai: žemės sklypo planas, sklypo savininko asmens tapatybės dokumentas, sklypo statinių registracijos dokumentai, pažyma apie pačio sklypo registraciją. Daugumą reikalingų dokumentų galima gauti iš Registrų centro. Turint visus reikalingus dokumentus, geodezininkas atvyks į jūsų objektą atlikti detalius matavimus. Surinkta medžiaga specialiomis kompiuterinėmis programomis yra sutikrinama su archyvuose esančia informacija. Nesuradus neatitikimų, vyksta topografinio plano ruošimas, kuris vėliau yra derinamas su atsakingomis institucijomis. Topografinį planą patvirtinus, jis yra paduodamas sklypo savininkui, kuris toliau gali legaliai vykdyti numatytus sklypo projektus. Pagal statybos techninį reglamentą, topografinis planas galioja nuo 1 iki 3 metų, todėl svarbu tiksliai apskaičiuoti darbų terminus, kad topografinio plano po metų ar kelių netektų rengti iš naujo.

Jei jums yra reikalingos profesionalūs topografiniai sklypo matavimai, kreipkitės į UAB „Archigrupės“ specialistus, turinčius ilgametę patirtį šioje srityje. Kokybiškas paslaugas suteiksime jums patogiu metu, o jūs nepatirsite jokių rūpesčių. Turime šiuolaikišką geodezinių matavimų įrangą, dirbame visoje Lietuvoje, todėl esame nuolatos pasirengę padėti.

Grįžti